top of page

Anna Słońska

psycholog dziecięcy

Anna Słońska, psycholog, diagnosta ADOS-2

O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie specjalistycznego całościowego szkolenia w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z terapii zaburzeń integracji sensorycznej w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach oświatowych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, na oddziale rehabilitacji zaburzeń wieku rozwojowego, na stażach i kursach dotyczących wspierania rozwoju dzieci i rodziny.

Łączę w swojej pracy podejście psychodynamiczne z systemowym rozumieniem dziecka i jego rodziny, polegam na metodach opartych na dowodach (Evidence-Based Practice). Poddaję swoją pracę regularnej superwizji i zachowuję najwyższe standardy etyki zawodowej psychologa.

Kontakt terapeutyczny opieram na szacunku dla indywidualnych potrzeb i preferencji każdego dziecka. Uważam, że podczas wspierania prawidłowego rozwoju dzieci nie może zabraknąć akceptacji, empatii i autentyczności, ale także zabawy, śmiechu i ruchu. Korzystam z arteterapii, pracy z ciałem, technik mindfulness, bajkoterapii i wielu innych metod.

W Centrum Terapii Dziecięcej Toto zajmuję się prowadzeniem psychoterapii dzieci do 12 roku życia oraz konsultacji dla rodziców. Wspieram szeroko pojęty rozwój emocjonalno-społeczny najmłodszych, ale również daję rodzicom narzędzia do budowania pozytywnej komunikacji i zdrowego wyznaczania granic swoim pociechom.

W czym się specjalizuję?

Sprawdź, w jakich obszarach mogę zaoferować profesjonalną pomoc

narysowane przez dziecko

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Konsultacja z psychologiem dziecięcym to forma wsparcia dla rodziców i dzieci, która może mieć charakter jednorazowy lub cykliczny. Spotkania umawiane są każdorazowo, w zależności od dostępności terminów u terapeuty. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem serwisu internetowego. Po zarejestrowaniu się oraz wybraniu dogodnego terminu, automatycznie zostanie wygenerowana płatność online. Zapisów można dokonywać z maksymalnie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wizytę można przełożyć lub całkowicie odwołać po dokonania rezerwacji. Specjalista potrzebuje około 3-4 konsultacji do stwierdzenia o potrzebie regularnych wizyt (terapii).

​​

Prosimy o przyjście Rodzica (Rodziców) bez dziecka, aby omówić problem. 

Czym jest terapia psychologiczna?

Terapia psychologiczna to seria spotkań, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy wtorek o 17:00. Zwykle trudno ustalić koniec terapii, dlatego przyjmuje się, że trwa ona do końca bieżącego roku szkolnego (obecnie przyjmowane rezerwacje obowiązują do końca wakacji). Terapia trwa także w ferie, z wyjątkiem kilku dni, np. Wigilia czy Sylwester.

Rezerwacja terapii ustalana jest indywidualnie po wcześniejszym skorzystaniu z konsultacji.

Czym jest ADOS-2?

Przeprowadzenie testu ma na celu wywołanie u osoby badanej pewnych zachowań społecznych, ale w naturalnym kontakcie z diagnostą. Aspekty takie jak użycie określonego zestawu pomocy i przechodzenie przez ściśle zdefiniowane kryteria oceny wymagają bezwzględnego przestrzegania. Procedura badania umożliwia jednak taką elastyczność, że badanie przeprowadzone jest w formie zabawy, rozmowy i nie powoduje dystresu u osoby badanej.

W zależności od stopnia rozwoju zdolności językowych i wieku badanego stosowana jest jedna z pięciu możliwych wersji testu. Wybór taki umożliwia dostosowanie zadań do możliwości tego, kto jest badany. Pozwala to uniknąć stawiania nieadekwatnych wymagań, co opiera się na rozumieniu tego, że nastolatek czy dorosły wymaga innego traktowania niż małe dziecko.

Udział w samym badaniu wymaga odbycia wcześniejszej konsultacji wstępnej lub skierowania od innego specjalisty (lekarza lub terapeuty).

Kursy i szkolenia

Odkryj, jakie kursy i szkolenia ukończyłam, aby zapewnić najwyższą jakość wsparcia

  • Zabawa z dzieckiem z autyzmem metodą na rozwój komunikacji, Fundacja SYNAPSIS, 2024

  • Warsztaty - narzędzie M-CHAT-R, Fundacja SYNAPSIS, 2024

  • ADOS-2 W PRAKTYCE KLINICZNEJ - Niepubliczna Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna Centrum Wspierania Rozwoju MOTYL, lek. Patryk Domarecki, Warszawa 2024 r.

  • Szkolenie nadające uprawnienia do posługiwania się w praktyce diagnostycznej Skalą Inteligencji Standford-Binet 5, 2024

  • Uczeń sprawiający trudności. Praca z dzieckiem zagrożonym niedostosowaniem społecznym, 2023

  • Doświadczenia traumatyczne a rozwój dzieci, 2022

  • Piecza zastępcza jako przyjazne środowisko rozwoju psychospołecznego, 2022

  • Konferencja: Współczesne wyzwania psychoterapii – dzieci, młodzieży i rodzin, 2021

  • Kurs: Terapeuta Zajęciowy z przygotowaniem pedagogicznym, 2021

  • Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, 2017 - 2018

+1600

tylu pacjentom pomogliśmy

+24 000

przeprowadzonych spotkań

12

zatrudnionych specjalistów

bottom of page